تبلیغات
ミ ღوبلاگ تفریحی و سرگرمی2 ღ ミ - امین‌حیایی: اولین دستمزدم ۱سکه‌بهار‌آزادی بود ...........

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.امین حیایی به خبرگزاری سینمای ایران گفت: بعد از دستمزد یک سکه ای، قدم به قدم پیش رفتم تا امروز که به اینجا رسیده ام و هرچه می گیرم به خاطر ارزش کاری خودم و فروش فیلم هایی است که باز هم نتیجه زحمات خودم است.

وی افزود: فیلمی که گیشه خوبی دارد، یا عوامل و بازیگر خوبی داشته یا محتوای غنی و قوی داشته که مردم را به سینما کشانده است. از همین استقبال می توان فهمید مردم کدام بازیگر و فیلم را بیشتر دوست دارند و به کارشان اهمیت می دهند. پس وقتی بازیگری صاحب گیشه می شود باید سهمی از گیشه برای کسی که مردم به خاطرش به سینما می آیند و به تهیه کننده سود می رساند در نظر گرفته شود.

امین حیایی اشاره کرد: به تهیه کننده حق می دهم که هنگام تولید یک فیلم نتواند دستمزدها را بپردازد اما روی فروش دو تا هشت میلیاردی که می تواند پرداخت کند. واقعا صد میلیون برای کسی که رونق گیشه است در مقابل رقم میلیاردی چه تاثیری دارد؟

وی ادامه داد: هیچ بازیگری ادعای دستمزد بیخود نمی کند، بارها پیش آمده که ما فقط یک سوم دستمزد توافقی را دریافت کردیم؛ حتی پیش آمده که به اعتبار گروهی که با آن کار می کنیم چک سفید هم امضا کردیم و چون کارگردان خوب و عوامل قوی پشت آن کار بودند اعتراضی هم نکردیم ولی همیشه که اینطور نیست. بعضی فیلم ها از یک بازیگر انرژی بیشتری نسبت به سایر افراد گرفته می شود پس خیلی هم دور از انتظار نیست که در چنین شرایطی بازیگر دستمزد بیشتری طلب کند چون او دیگر یک بازیگر تنها نیست بلکه لازم است روی فیلمنامه، نقش خود و کمک به سایر بازیگران تلاش بیشتری داشته باشد.

حیایی اشاره کرد: برای دستمزد بالا دلیل دیگری هم هست، اینکه بعضی وقتها یک بازیگر نمی خواهد درفیلمی بازی کند اما تهیه کننده اصرار به حضور او دارد. بازیگر هم برای اینکه او را منصرف کند دستمزدی با رقم بالا پیشنهاد می دهد ولی تهیه کننده قبول می کند، چون می داند که او بیش از این رقم به او سود می رساند.

بازیگر توانای سینمای ایران بیان کرد: تهیه کننده باید بداند با چه بازیگری کار می کند تا از ارائه دستمزد هم گلایه نداشته باشد. کسی که نه سابقه بازیگری دارد نه شهرت، وقتی تقاضای دستمزد بالا دارد باید هم مورد اعتراض قرار بگیرد چون مسلما این فرد نه گیشه ای دارد نه فروش فیلم وابسته به اوست.

وی تاکید کرد: قراردادها همیشه توافقی بوده است اما نباید بگویند دستمزد بالا دست عده ای خاص انحصاری شده است. وقتی تعداد بازیگرانی که مردم دوستشان دارند و به خاطر همان چند نفر به سینما می روند انگشت شمار است کاملا طبیعی است که چنین مبالغی هم به تعدادی خاص تعلق می گیرد. هنگامی که تهیه کننده سودی ده برابر دستمزد یک بازیگر می برد، بدون اینکه حتی ذره ای از سود به بازیگر برسد، آن موقع هم اعتراضی دارد؟

وی اظهار داشت: همین اواخر دو فیلم بازی کردم که بابت آن هیچ دستمزدی نگرفتم. هنگام قرارداد گفتند روی فروش فیلم پرداخت می کنیم اما پولمان را خوردند و به روی خودشان هم نیاوردند، ما هم هیچ اعتراضی نکردیم. هیچکس هم از ما حمایت نکرد.ما همه جا گفتیم که فقط خدا را پشتمان داریم.هر اتفاقی هم که می افتد اول از همه ما را می کوبند و خیلی زود برایمان شایعه درست می کنند.

امین حیایی گفت: بی پشتیبان ترین افراد این حرفه ما هستیم و همیشه دیواری کوتاهتر از ما نبوده است. اگر الان هم به دستمزد ما اعتراض دارند ما هم دیگر کار نمی کنیم و شاید مجبور باشیم جایی برویم که بتوان راحت و بدون دغدغه زندگی کرد.


طبقه بندی: عمومی،  اجتماعی،  مطالب درخواستی،  آیا میدانید که...،  عکس وبیوگرافی بازیگران، 

تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1389 | 04:20 ب.ظ | نویسنده : یاسمین یاسی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.